POŠTOVNÉ ZDARMA při objednávce nad 1500 Kč. Zasíláme Českou poštou, Zásilkovnou a DPD. Zboží lze vyzvednout i osobně na prodejně v Olomouci.

Dějiny záhad a omylů

Kód: 122
Neohodnoceno
205 Kč
Skladem

Detailní informace

Detailní popis produktu

Psát o dějinách tak, aby se člověk neopakoval po jiných autorech, se daří V. Liškovi, jenž ve svém přístupu k psaní spojil nadšení a styl Ludvíka Součka s metodou a rozhledem Miroslava Ivanova. V této publikaci se věnuje nevyřešeným otazníkům našich i světových dějin. Zkoumá podivné souvislosti se smrtí svatého Vojtěcha, kauzu s odsouzením Jana Husa, fakta ohledně svatořečení Jana Sarkandra, justiční pozadí případu legendárního lotra Václava Babinského, osudy zapomenutého vizionáře a Komenského důvěrníka Mikuláše Drabíka nebo tajemství štěchovického podzemí. Ke světovým záhadám patří egyptské pyramidy, Kristovo zmrtvýchvstání, smrt siouxského náčelníka Dlouhého vlasu nebo Bermudský trojúhelník. Stranou nezůstávají ani záhadné stránky lidského mozku či konec světa. Přestože je kniha o minulosti, nevyhnul se autor výzvě nahlédnout i kousek budoucnosti…

Doplňkové parametry

Kategorie: Záhady - mystéria
Podtitul: Historické otazníky. Tajemství draků. Pád rodů Slavníkovců. Tragédie Habsburků. Podivné ukřižování. Babinský byl justiční omyl. Kult Sarkandra. Obří civilizace. Záhada Štěchovického pokladu.
Autor: Vladimír Liška
Rok vydání: 1. vydání, 2001
Formát: pevná vazba, 192 stran
ISBN: 80-86179-64-8
Vydavatelství: Fontána

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: