POŠTOVNÉ ZDARMA při objednávce nad 1500 Kč. Zasíláme Českou poštou, Zásilkovnou a DPD. Zboží lze vyzvednout i osobně na prodejně v Olomouci.

Duch, Vesmír a Kvantová fyzika

Kód: 9385
Novinka
Neohodnoceno
–10 %
Duch vesmir
378 Kč –10 % 340 Kč
Skladem

Nový světonázor má dalekosáhlé následky. Zvláštní význam připadá sblížení přírodních věd a náboženství takovým způ- sobem, v jehož rámci přírodní vědy ztrácejí svou jednoznač- nou zákonnou determinaci a tím i svou schopnost přesných prognóz, čímž se přibližují náboženství jako takovému. Z to- hoto hlediska se nyní nacházíme ve schizofrenní situaci, neboť věříme, že se lze s výzvami 21. století úspěšně potýkat s po- mocí starého způsobu myšlení z 19. století a technologií vyvinutých na základě nového myšlení století dvacátého.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tato kniha by chtěla upozornit na těsné souvislosti mezi no- vými fyzikálními poznatky a tradovanými náboženskými moudry. Pokusí se ozřejmit, že pokud si uvědomíme, že jsme si v jádru všichni podobní více, než se na první pohled zdá, mohou být obroušeny velké zjevné třecí plochy jednak mezi přírodními vědami a náboženstvím a také mezi různými kul- turami a vyznáními. Zdánlivá nesnášenlivost vzniká více jako důsledek různého výkladu nehmotných skutečností, oriento- vaného podle různých podobenství a metafor.

Doplňkové parametry

Kategorie: Knihy Fontána
Autor: Hans - Peter Durr
Podtitul: Úvahy o jednotě života
ISBN: 978-80-7651-197-2

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

FONTÁNA-ESOTERA,s.r.o.

Přáslavice 8, 783 54 Přáslavice