POŠTOVNÉ ZDARMA při objednávce nad 1500 Kč. Zasíláme Českou poštou, Zásilkovnou a DPD. Zboží lze vyzvednout i osobně na prodejně v Olomouci.

Největší tajemství Ježíše z Nazaretu

Kód: 124
Neohodnoceno
–29 %
Největší tajemství Ježíše z Nazaretu
248 Kč –29 % 174 Kč
Skladem

Detailní informace

Detailní popis produktu

Existují pojmy, o jejichž obsahu a významu se již nepochybuje, o nichž jako by již vše bylo řečeno a známo. Jedním z nich je i ústřední postava křesťanského náboženství Ježíš z Nazaretu. Vladimír Liška se opět vydává na historickou výpravu za spornými a nevyjasněnými otázkami, které čeří vody představám, o nichž nám dnes ani nenapadne chovat pochybnosti. Zde je několik témat, jimž autor věnoval svou pozornost: Do jaké míry jsou biblická evangelia autentická? Jaké je pozadí mýtu o židovském králi? Jak se na Ježíšově výchově podíleli nenápadní esejci? Proč byl Ježíš ukřižován a nikoli ukamenován? Jak se staví dnešní věda k takzvaným zázrakům? Kolik apoštolů Ježíše nakonec zradilo? Jakto, že Kristus zemřel už za 3 hodiny? Proč se z pronásledované církve nakonec stala totalitní moc? Z hlediska psychologického upozorňuje na možnost, že způsob, jakým bylo s Ježíšovým učením a událostmi kolem jeho ukřižování naloženo vzápětí po jeho „vzkříšení“ a tedy ještě za jeho života, mohl být pro Ježíše důvodem k hlubokému rozčarování.

Doplňkové parametry

Kategorie: Záhady - mystéria
Podtitul: Po stopách největšího světového mýtu. Jak se zrodil Mesiáš. Tajemný agent esejců. Přežil Kristus svou smrt. Utajené evangelium.
Autor: Vladimír Liška
Rok vydání: 1. vydání, 2002
Formát: pevná vazba, 285 stran
ISBN: 80-86179-85-0
Vydavatelství: Fontána

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: