POŠTOVNÉ ZDARMA při objednávce nad 1500 Kč. Zasíláme Českou poštou, Zásilkovnou a DPD. Zboží lze vyzvednout i osobně na prodejně v Olomouci.

Neslavné konce slavných

Kód: 126
Neohodnoceno
–39 %
Neslavné konce slavných
238 Kč –39 % 143 Kč
Skladem

Detailní informace

Detailní popis produktu

První z titulů edice Záhady a mystéria vás zavede do dob, které svým významem vybočily z průměrnosti jinak nudného civilizačního vývoje a daly zazářit osobnostem, z nichž se na obloze dějin staly nepřehlédnutelné stálice. Právě výjimeční jedinci tvořili dějiny a stejně tak výjimečné byly i jejich životní osudy. A výjimečné události kolem sebe vždy zanechají spoustu nezodpovězených otazníků. Proslulost některých je značně pochybná, ať už to byl zapomenutý faraón Achnatón, hunský válečník Attila zvaný „bič boží“, milovník gilotin Robspiere či druhé Hitlerovo já Heinrich Himmler. U jiných je sláva kontroverzní, což nepochybně platí například o Jidášovi, císaři Neronovi nebo básníku Puškinovi. I na české půdě najdeme řadu nápadných hvězd: legendární léčitelku a vědmu Kazi, posledního Přemyslovce Václava III, posledního husitu Jana Roháče z Dubé či tklivého houslistu Dalibora z Kozojed. Originální panoptikum historických dob, událostí a víc jak dvaceti výjimečných osobností nejen osvěží vaše školní vědomosti, ale probudí i tichou úctu k trvalé paměti dějin…

Doplňkové parametry

Kategorie: Záhady - mystéria
Podtitul: Vládci, géniové a fanatici. Co se do dějepisu nevešlo. Tajemství faraónů. Zradil Jidáš Krista. Nero obětí pomluv. Záhadná smrt Jakuba Ryby. Bylo možné zabránit světové válce.
Autor: Vladimír Liška
Rok vydání: 1. vydání, 2001
Formát: pevná vazba, 260 stran
ISBN: 80-86179-58-3
Vydavatelství: Fontána

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: