POŠTOVNÉ ZDARMA při objednávce nad 1500 Kč. Zasíláme Českou poštou, Zásilkovnou a DPD. Zboží lze vyzvednout i osobně na prodejně v Olomouci.

Tajné učení Tao Te Ťing

Kód: 801
Neohodnoceno
–10 %
3f518fc9700d277db243620ec266de41 mm2000x2000
388 Kč –10 % 349 Kč
Skladem

Detailní informace

Detailní popis produktu

Moudrost mudrce je stará i nová, zkušená i svěží, znalá i skromná, připravená zemřít i připravená vzlétnout. Mudrc si uchovává vzpomínky na život, ale není jimi svazován; má bohatství životních zkušeností, ale není omezován jejich významem. Je učitelem a přítelem, průvodcem i společníkem, ničitelem starého a ochráncem nového, zdrojem tvořivé a nabíjející energie. Je tělem duše a srdcem ducha, zastáncem spravedlnosti, hlasem lidu a symbolem lidství. (Mantak Chia, Tajné učení Tao-te-ťing) Již více než dva a půl tisíc let je Tao-te-ťing, základní spis laoismu a taoismu, považován za jeden z největších pokladů světa. Lao-c', jehož jméno znamená „staré dítě“, napsal verše, které jsou pro některé lidi těžko pochopitelné, jiné uvádějí v úžas, avšak v každém případě jsou pro lidstvo požehnáním.

Taoističtí mistři Mantak Chia a Tao Chuang objasňují čtenářům kořeny této filozofie i způsob života dávné Číny. Ačkoli je text Tao-te-ťing už celá staletí předáván z generace na generaci v literární formě, jeho esenciální podstatu lze pochopit pouze prostřednictvím probuzeného srdce – skrze opravdovou integraci těla a mysli. Tomu napomáhá pronikavý vhled autorů i cvičení, která v knize předkládají. Mantak Chia a Tao Chuang řádek po řádku analyzují Lao-c'eho učení a nabízejí čtenářům meditace, výklady a techniky kultivace energie, které osvětlují pravý význam tohoto starodávného textu. Myriádami překladů a komentářů byl v průběhu staletí Lao-c'eho původní text kompletně změněn. Proces překládání, výkladů a spekulací v mnoha případech brání čtenáři správně pochopit mystickou pravdu původního textu. Nový překlad Tao-te-ťing eliminuje zkreslení, jež během staletí graduálně narůstalo a pokřivilo „standardní verzi“ Wang Pia ze 3. st. n. l. Čerpá přímo z rukopisu nalezeného čínskými archeology v Mawangdui v roce 1973. Hluboce přesvědčen o původnosti mawangduiského rukopisu používá Tao Chuang „standardní verzi“ jen při doplňování míst, kde v nalezeném textu chybí útržky slov nebo vět.

MANTAK CHIA, student několika taoistických mistrů, založil v roce 1979 v Severní Americe systém Léčivé Tao, který posléze rozvinul jako Univerzální léčivé Tao a evropskou Taojógu. Školí a certifikuje desítky tisíc studentů a instruktorů po celém světě a každý rok pořádá turné po Spojených státech a vede workshopy a přednášky. Je ředitelem ozdravného a výcvikového centra Tao Garden Health Spa and Resort v severním Thajsku a autorem pětadvaceti knih, včetně bestselleru Multi-Orgasmic Man (Multiorgasmický muž). TAO CHUANG se narodil v Dingxi v severozápadním Číně. V roce 1990 přišel do Spojených států, aby zde prezentoval učení laoismu a taoistické praxe. Je autorem knihy The Complete Teachings of Lao Zi (Laoismus: Kompletní učení Lao-c'eho).

Doplňkové parametry

Kategorie: Cvičení - kondice
Podtitul: Taoistické techniky vnitřní alchymie
Autor: Mantak Chia, Tao Chuang
Rok vydání: 1. vydání, 2013
Formát: měkká vazba, 262 stran
Překlad: Daiana Krhutová
ISBN: 978-80-7336-602-5
Vydavatelství: Fontána
Nevyplňujte toto pole:
JB Avatar autora názor na knihu 24.12.2022 11:57
Obsah víc než VYNIKAJÍCÍ! Grafika mi vůbec nevyhovuje Nedá se to vůbec číst Není to (podle mně) dobrý nápad to používání tmavého pozadí. Špatně se to studuje a nepůsobí to pozitivně. Tolik za mne Bitrich Jiří
Odpovědět

FONTÁNA-ESOTERA,s.r.o.

Přáslavice 8, 783 54 Přáslavice