POŠTOVNÉ ZDARMA při objednávce nad 1500 Kč. Zasíláme Českou poštou, Zásilkovnou a DPD. Zboží lze vyzvednout i osobně na prodejně v Olomouci.

Záhady a otazníky starých pověstí českých

Kód: 134
Neohodnoceno
–39 %
Záhady a otazníky starých pověstí českých
178 Kč –39 % 107 Kč
Skladem

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jiráskovy Staré pověsti české jsou i po více jak sto letech neselhávajícím inspiromatem, jenž dokáže každého Čecha okouzlit obrazy o naší dávné národní výjimečnosti. Mýty o praotci Čechovi, Libuši, Přemyslu Oráčovi, Horymírovi či dívčí válce, jež se nám dochovaly díky píli latinského písaře Kosmy, však vzbuzují celou řadu otazníků, které byly z důvodů obrozeneckých nebo ideologických záměrně retušovány a přehlíženy. Vladimír Liška, originální pokračovatel Miroslava Ivanova, vás zve na exkurzi po naší nejstarší minulosti, v níž se vydáte po stopách Přemyslovců a jejich bájných zakladatelů, ale také navštívíte řadu mýtických míst českých dějin, jako je tajná chodba k třemšínskému pokladu, záhadný kopec Plešivec či hlubiny bájné hory Blaník.

Doplňkové parametry

Kategorie: Záhady - mystéria
Podtitul: Historické otazníky. Tajemství Krokova hradu a dívčí války odhalena. Po stopách Keltů a bájných Přemyslovců. Blaničtí rytíři byli Keltové.
Autor: Vladimír Liška
Rok vydání: 1. vydání, 2001
Formát: měkká vazba, 186 stran
ISBN: 80-86179-77-X
Vydavatelství: Fontána

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: